Monitoring Kołobrzeg

Skuteczna ochrona – Twój spokój

Kamera na miarę naszych potrzeb

O tym, że monitoring, nawet ten najbardziej prosty, poprawia bezpieczeństwo nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Potwierdzają to liczne statystyki oraz miasta, które decydują się kolejne ulice oraz dzielnice objąć monitoringiem. Tam gdzie montowane są kamery rzadziej dochodzi do aktów przemocy, niszczenia mienia oraz zamieszek, które jeszcze niedawno, sprawiały, że pewnych dzielnic w mieście należało szczególnie unikać. Szybka rekcja służb miejskich za sprawą monitoringu dodatkowo zniechęca do różnego rodzaju wyskoków.

Monitoring oferowany jest dla szerokiego grona zainteresowanych osób, dlatego też i oferta jest bardzo szeroka. Dotyczy to w szczególności kamer, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, parametrami technicznymi oraz co ważne w pewnych sytuacjach również wytrzymałością i odpornością na ich niszczenie. Oferowane są one zarówno w sklepach internetowych, jak i po przez firmy, które profesjonalnie zajmują się montażem instalacji monitoringu. Najczęściej można znaleźć kamery, które rejestrują obraz oraz dźwięk metodą analogową bądź cyfrową. To z kolei przekłada się na cenę samej instalacji monitoringu, jak i na jakość.

Wśród kamer można znaleźć, więc między innymi kamery kopułowe, zintegrowane, minikamery, kompaktowe oraz wandaloodporne. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na to, czy kamera może nagrywać obraz również w nocy. Jeżeli nie konieczne będzie dodatkowe oświetlenie tradycyjne, bądź też podczerwienią. Każda kamera w zależności od modelu może posiadać obiektyw, który może przybliżać lub oddalać pole widzenia, określony kąt widzenia oraz prezentuje określoną jakość obrazu. Warto też zwrócić uwagę na taki czynnik jak klasa szczelności. Ma on bowiem wpływ na to czy kamera może pracować w pomieszczeniach, czy można ja użytkować również poza pomszczeniami. Jest to istotne, gdyż nie każdy model, może pracować chociażby na dworze, gdzie niekiedy panują trudne warunki atmosferyczne (pamiętajmy, że kamery pracują zarówno latem, jak i zimą, podczas upałów oraz opadów śniegu czy tez deszczu).